Foto-Kontrolli i policisë fundos 55-vjeçarin në Tiranë/ Çfarë iu gjet në makinë

13 Janar 2022, 13:51, Kronika CNA
Foto-Kontrolli i policisë fundos 55-vjeçarin në Tiranë/

Një 55-vjeçar ka përfunduar në prangat e Policisë së Tiranës, gjatë një operacioni të koduar “Disponimi 2”, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve.

Mësohet se në pranga ka rënë shtetasi  B. T., 55 vjeç, banues në Bërxullë.

Në rrugën “Jordan Misja”, shërbimet e Policisë, kanë lokalizuar dhe arrestuar në flagrancë shtetasin B. T., 55 vjeç, të cilit gjatë kontrollit të automjetit iu gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale 1 kg e 34 gramë lëndë e dyshuar narkotike kokainë.

Vijon puna për identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë të përfshirë në këtë veprimtari kriminale.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”./CNA.al

Lajmet e fundit nga