E mitura largohet nga banesa/ Nëna vihet në lëvizje, bën denoncimin në polici

13 Janar 2022, 15:38, Kronika CNA
E mitura largohet nga banesa/ Nëna vihet në lëvizje, bën

Një 15 vjeçare me iniciale Xh.Ç, banuese në Prrenjas, është larguar nga banesa e saj pa lajmëruar asnjë familjar. E ëma e të miturës, është vënë menjëherë në lëvizje dhe ka bërë denoncimin në polici.

?Vihen në pranga 3 shtetas, për vepra të ndryshme penale.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Cerrik arrestuan në flagrancë për veprat penale “Kundërshtimi i punonjësit që kryen një detyrë shtetërore ose një shërbim publik??, ?Kanosja? dhe ?Prishja e rendit dhe qetësisë publike?, shtetasin B. H., 55 vjeç, banues në Belsh, pasi shtetasja A. P., me detyrë edukatore në një kopsht publik, ka kallëzuar se ky shtetas e ka kanosur me fjalë dhe e ka penguar për të zhvilluar mësimin në ambientet e kopshtit.

Specialistët e Seksionit të Trafikut Interurban dhe Urban në DVP Elbasan arrestuan në flagrancë shtetasin A. K., 44 vjeç, banues në Tiranë, pasi u kap duke drejtuar mjetin, në gjendje të dehur.

Nga specialistët e Seksionit të Narkotikëve në DVP Elbasan u kap shtetasi F. M., 29 vjeç, banues në Elbasan, i shpallur në kërkim nga DVP Tiranë, për veprën penale ?Prodhimi dhe shitja e narkotikëve? kryer në bashkëpunim.

29-vjeçari do t?i dorëzohet shërbimeve të DVP Tiranë, për veprime të mëtejshme.

? ? ? ?

Më datë 12.01.2022, shtetasja N. Ç., 43 vjeçe, ka kallëzuar se është larguar nga banesa vajza e saj e mitur, shtetasja me iniciale Xh. Ç., 15 vjeçe, banuese në Prrenjas.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale?, thuhet në njoftimin e policisë./CNA.al  

Lajmet e fundit nga