Interi fiton Superkupën, mposht Juventusin në finale

12 Janar 2022, 22:38, Sport CNA
Interi fiton Superkupën, mposht Juventusin në finale

Interi ka fituar sot SuperKupën e Italisë, duke mundur pas kohëve shtesë Juventusin me shifrat 2-1.

Ekipi zikaltër ka triumfuar në një ndeshje dramatike, të vendosur nga goli i Aleksis Sançez në minutën e 121-të.

Kiliani shënoi golin e triumfit dhe e gjithë festa është e zikaltërve.

INTER-JUVENTUS 2-1
34? (p) L. Martinez, 120?+1? Sançez / 25? MekKeni

Lajmet e fundit nga