Filipe Kutinjo prezantohet te Aston Vila

12 Janar 2022, 08:30, Sport CNA
Filipe Kutinjo prezantohet te Aston Vila

Tashmë është zyrtare, Filipe Kutinjo është lojtari i ri i Aston Vilës. Fantazisti brazilian ka firmosur një kontratë 6-mujore me klubin nga Birmingemi teksa është transferuar me formulën e huazimit të thjeshtë deri në qershor nga Barcelona te skuadra e Aston Vilës.

29-vjeçari do të mbajë veshur fanellën me numrin 23 teksa është prezantuar edhe nga skuadra e tij e re nëpërmjet llogarive të saja zyrtare. Gjatë këtij sezoni me fanellën e katalanasve në La Liga, braziliani është aktivizuar gjithsej në 12 ndeshje nga ku ka mundur të realizojë dhe dy gola.

Kutinjo rikthehet sërish në Premier Ligë pas 4 vitesh mungesë, ku më parë ka mbajtur veshur fanellën e Liverpulit.

Lajmet e fundit nga