Inter dhe Juventus përballen për Superkupën, ja formacionet e mundshme

12 Janar 2022, 10:39, Sport CNA
Inter dhe Juventus përballen për Superkupën, ja formacionet e

Inter dhe Juventus do të përballen sërish për të fituar një trofe, këtë herë, Superkupën e Italisë. ?Derbi i Italisë? do të mati forcat e Inzaghit dhe të Allegrit për të parë në fund të ndeshjes se kush kapiten do të ngrejë në qiell trofeun.

Megjithatë, Juventusi vjen në këtë ndeshje me shumë mungesa të rëndësishme. Federico Chiesa ka humbur sezonin dhe për pasojë nuk do të jetë në këtë sfidë, njësoj si Cuadrado dhe De Ligt.

Do të mungojë gjithashtu portieri Szczesny dhe Danilo.

Në kampin tjetër, Inzaghi do të ketë në dispozicion të gjithë lojtarët. Kështu, Interi ka disi një avantazh përballë Juves duke parë mungesat e ?Zonjës së Vjetër?.

Për sa i përket formacioneve të mundshme ato janë:

Inter (3-5-2): Handanovic; Skriniar, de Vrij, Bastoni; Dumfries, Barella, Brozovic, Calhanoglu, Perisic; Dzeko, Lautaro.

Juventus (4-3-3): Perin; De Sciglio, Rugani, Chiellini, Alex Sandro; Arthur, Locatelli, Rabiot; Kulusevski, Morata, Bernardeschi.

Lajmet e fundit nga