Hyrje-dalje te Skënderbeu, dy futbollistë largohen pa ardhur mirë

11 Janar 2022, 12:23, Sport CNA
Hyrje-dalje te Skënderbeu, dy futbollistë largohen pa ardhur mirë

Ka lëvizje te Skënderbeu. Veç afrimeve të Frashërit dhe grekut Antoniadhis, duket se janë ende në fazë vlerësimi dy lojtarët e tjerë që janë bashkuar me ekipin. Si Klodian Gjino, ashtu edhe Skerdilajd Levendi kanë luajtur në testin miqësor me Dinamon, por trajneri Memmelli ka kërkuar më shumë kohë në dispozicion për të krijuar një ide më shumë se sa të vlefshëm mund të jenë për skuadrën dy lojtarët në fjalë.

Gjithsesi, ?Panorama Sport? shkruan se Gjino dhe Levendi nuk pritet të vijojnë provën te Skënderbeu, pasi Memelli ka vërejtur se lojtarët nuk e bëjnë dot diferencën nga pjesa tjetër e skuadrës. Levendi aktivizohet si mesfushor qendre dhe ka luajtur me Apoloninë, ndërsa Gjino ishte pjesë e Hania në Greqi sezonin e shkuar dhe luan gjithashtu në mesfushë.

Lajmet e fundit nga