Superkupa e Spanjës, Barça grumbullon Ansu Fati, Reali lë jashtë Bale-n

10 Janar 2022, 19:10, Sport CNA
Superkupa e Spanjës, Barça grumbullon Ansu Fati, Reali lë

Ditën e mërkurë do të luhet gjysmëfinalja e Superkupës së Spanjës dhe përballë do të jenë dy ekipet gjigante të futbollit spanjoll, Barcelona me Realin e Madridit. Superkupa do të luhet në Arabinë Saudite dhe dy skuadrat janë nisur nga Spanja me masa të shumta sigurie edhe për shkak të COVID-19.

Katalanasit kanë marrë një lajm pozitiv përpara gjysmëfinales, pasi Ansu Fati duket i rikuperuar dhe mund të aktivizohet. Trajneri Xavi e ka përfshirë në listën e grumbullimeve, por duhen mjekët që të japin miratimin që ai të luajë.

Gjithashtu edhe Araujo me De Jong janë në listë, por mbetet për t?u parë nëse do të japin kontribut në fushë.

Kjo është lista e të grumbulluarve të Barcelonës: Ter Stegen, Dest, Piqué, Araujo, Sergio Busquets, Riqui Puig, Dembélé, Dani Alves, Memphis, Ansu Fati, Neto, Lenglet, Luuk de Jong, Jordi Alba, Frenkie de Jong, Mingueza, Umtiti, Iñaki Peña, Nico, Jutglà, Gavi, Balde, Abde, Álvaro Sanz.

Edhe Carlo Ancelotti ka publikuar listën e futbollistëve të grumbulluar dhe ka marrë lajme të mira nga infermieria pasi Carvajal dhe Jovic janë të rikuperuar dhe gati për të luajtur. Ai që nuk ka marrë biletën është Gareth Bale, i cili ka një problem në shpatull.

Kjo është lista e Realit:  Courtois, Lunin, Fuidias,  Carvajal, Militao, Alaba, Vallejo, Nacho, Marcelo, Mendy, Kroos, Modric, Casemiro, Valverde, Lucas V., Ceballos, Isco, Camavinga, Hazard, Benzema, Asensio, Jovic, Vini Jr., Rodrygo

Lajmet e fundit nga