Mbrojtësi largohet nga Milani, kalon te skuadra tjetër italiane

10 Janar 2022, 16:05, Sport CNA
Mbrojtësi largohet nga Milani, kalon te skuadra tjetër italiane

Andrea Conti është larguar nga Milani. Mbrojtësi i djathtë do të vazhdojë karrierën te skuadra tjetër e Serie A, Sampdoria.

Italiani nuk po gjente dot hapësira me trajnerin Pioli dhe për këtë arsye ka vendosur të largohet. Lojtari ka mbërritur në Xhenova për të firmosur kontratën.

Sipas asaj që raportojnë mediat italiane, Conti do të luajë në huazim për 6 muaj te Sampdoria, ndërsa nuk dihet ende nëse do të ketë ndonjë opsion blerje.

Lajmet e fundit nga