Kalimi i Insigne te Toronto, befason presidenti: E pashë në Transfermarkt

11 Janar 2022, 18:08, Sport CNA
Kalimi i Insigne te Toronto, befason presidenti: E pashë në

Lorenzo Insigne nga sezoni i ardhshëm do të mbajë veshur fanellën e klubit kanadez të Toronto. Këta të fundit e bindën sulmuesin italian, për të firmsour një kontratë 5-vjeçare, ku do të përfitojë 11.5 milionë euro.

Presidenti i Toronto, Bill Maning, ishte i sinqertë, kur u pyet si vendosi për të transferuar yllin e Napolit, që ishte në skadencë kontrate.

?Në të vërtetë, verën e kaluar kam parë listën e Transfermarkt dhe kërkova lojtarët e kombëtares së Italisë e cila sapo ishte shpallur kampione e Europës.

Kërkova të shihja për lojtarët që ishin në skadencë kontrate, Insigne ishte një nga të paktët që përmbushte këto kritere. Shënova me një listë lojtarët e nivelit botëror dhe Insigne ishte i pari në këtë listë. Do të jetë një futbollist të cilin njerëzit do ta duan shumë?, u shpreh Maning.

Lajmet e fundit nga