Broja: Gol i bukur, mbrojtësit s’më kapnin dot

12 Janar 2022, 07:45, Sport CNA
Broja: Gol i bukur, mbrojtësit s’më kapnin dot

Në mbyllje të sfidës, Armando Broja tregoi se çfarë mendonte te goli që shënoi si dhe shprehet se është nder që të luajë në Premier Ligë. ?E nisëm fort ndeshjen, shënuam të parët dhe vazhduam me një presing të çmendur. Të luash në shtëpinë tënde, përballë fansave të jep një marsh tjetër.

Goli? Ishte një top fantastik nga Romeu, e dija që mbrojtja ishte e hapur dhe kështu që nuk mendoja se do të më kapnin nga atje. Ishte një gol i bukur dhe jam i lumtur?.

Ndërsa për eksperiencën e tij në Angli Broja u shpreh: ?Është një nder të luaj në Premier Ligë, për një klub kaq të mirë dhe të jem pjesë e një klubi me lojtarë të tillë. Jam shumë mirënjohës që jam këtu.

Unë po përpiqem që të ndihmoj ekipin dhe të shënoj sa më shumë, kjo është gjithçka që mund të bëj?, përfundoi për ?BBC? Broja pas fitores së djeshme.

Lajmet e fundit nga