Pushimet gjymtojnë Skënderbeun, korçarët me gjysmë ekipi ndaj Laçit

12 Janar 2022, 20:20, Sport CNA
Pushimet gjymtojnë Skënderbeun, korçarët me gjysmë

Skënderbeu është kthyer në Korçë, ku po vijon përgatitjet për ndeshjen e së shtunës përballë Laçit. Ky takim mbart më vete vështirësinë e kundërshtarit, që po kalon formë mjaft të mirë, por edhe domosdoshmërinë për pikë për të kaluar në një pozicion më të qetë në renditje për korçarët.

Trajneri Migen Memelli është duke punuar me një grup mjaft të reduktuar si pasojë e dëmtimeve. Janë plot katër lojtarë që vuajnë probleme fizike në kampin bardhekuq, aq sa trajneri mund të hasë probleme jo vetëm në ndërtimin e formacionit bazë për takimin e së shtunës, por edhe për të plotësuar listën e të grumbulluarve në këtë ndeshje.

Bëhet fjalë për Sadriun dhe Vitijan në repartin e mbrojtjes. Vrapin në mesin e fushës dhe Berishën në sulm. Të katër këta lojtarë për momentin janë në dyshim për ndeshjen ndaj Laçit. Të gjitha këto mungesa mbartin me vete dilema dhe pasiguri për klubin bardhekuq dhe stafin teknik, qoftë për zëvendësimin e tyre, ashtu edhe për ndryshimin e skemës së lojës.

Lajmet e fundit nga