Artan Hoxha: Si do jetë ndjerë presidenti serb kur Armando Broja festoi me shqiponjë?

12 Janar 2022, 14:46, Sport CNA
Artan Hoxha: Si do jetë ndjerë presidenti serb kur Armando Broja

Armando Broja po shkëlqen në Angli. Sulmuesi shqiptar arriti që të shënojë edhe në ndeshjen e fundit kundër Brentford, për të shkuar në kuotën e 5 golave të realizuara.

Por ishte i pari për vitin 2022 dhe i pari në epokën e presidentit të ri serb te Southampton, Dragan Solak. Artan Hoxha ka reaguar pas golit të shënuar të Brojës, mes ndjenjës së krenarisë, por edhe duke pyetur sesi do të jetë ndierë presidenti Solak.

?Pronari i ri i Southampton, Dragan Solak, ndoqi ndeshjen për herë të parë nga tribuna VIP e stadiumit St Mary. Nuk e di sesi do të jetë ndierë presidenti serb teksa ka parë Brojën që të festojë para tifozëve me shqiponjën dy krenare. Cdo gol i Brojës në Premier League shoqërohet me simbolin e shqiponjës. Vazhdo të na bësh krenar Armando?, shkruan Hoxha.

Lajmet e fundit nga