Ngjarja e pazakontë në Kupën e Afrikës, shoferi godet futbollistin e dëmtuar me makinë

12 Janar 2022, 12:34, Sport CNA
Ngjarja e pazakontë në Kupën e Afrikës, shoferi godet

Muaji janar do të shoqërohet me zhvillimin e Kupës së Afrikës. Kameruni është vendi mikpritës i kompeticionit të këtij sezonit, që ka tërhequr vëmendjen në rrjet me situatat e ofruara. Këtu nuk bëhet fjalë për golat apo rezultatet, por me një ngjarje komike të ndodhur në fushën e lojës.

Gjatë zhvillimit të ndeshjes një prej lojtarëve kishte nevojë për ndihmë mjesësore. Menjëherë është vendosur në barrelë dhe është kërkuar ndihma e makinës për ta transportuar jashtë vijave kufizuese. Por shoferi bëhet komik, teksa harron të ndalojë dhe përplas futbollistin afrikan me makinë. Një gjë e tillë nuk është pritur mirë prej tij, që menjëherë ka hedhur një vështrim të habitur drejt personit gjendej brenda makinës

What is this again , AFCON is really not for the weak ??????????????

pic.twitter.com/IRQqGj741B

? Kelechi (@JustKelechi) January 11, 2022

Lajmet e fundit nga