Zyrtare/ Emiljano Musta rikthehet te Kukësi

12 Janar 2022, 13:34, Sport CNA
Zyrtare/ Emiljano Musta rikthehet te Kukësi

Tashmë është zyrtare, Emiljano Musta është futbollisti i ri i Kukësit, Mbrojtësi i cili la ditën e djeshme Partizanin, sot ka firmosur një kontratë me klubin verilindor deri në vitin 2023 dhe duke u rikthyer te Kukësi. Këtë lajm e ka bërë vetë zyrtare klubi i Kukësit me anë të një komunikate në profiline saj në rrjetin social ?Facebook?.

NJOFTIMI ZYRTAR I KLUBIT TË KUKËSIT 

?Zyrtare! Emiljano Musta është futbollist i Kukësit
Futboll Klub Kukesi njofton se mbrojtësi Emiljano Musta është zyrtarisht futbollist i skuadrës sonë! Futbollisti 29-vjeçar ka firmosur ditën e sotme me klubin një kontratë deri në verën e vitit 2023 duke u bërë kështu futbollisti më i ri në skuadër. Mbrojtësi nga Elbasani rikthehet te ekipi ynë pas dy aventurave të ndryshme në Superiore! Sezonin e fundit, Musta ishte futbollist i Partizanit, por nga dita e sotme do të jetë nën urdhërat e trajnerit Longo. Klubi i Kukësit i uron mirëseardhje mbrojtësit shumë suksese me fanellën e skuadrës sonë. Mirësevjen Emiljano ?

Skeda e Lojtarit:

Emri: Emiljano Musta

Mosha: 29 vjeç

Kombësia: Shqiptar

Gjatësia: 1.86 m

Pozicioni: Mbrojtës i majtë

Klubet e meparshme: Elbasani, Shkumbini, Partizani, Teuta, Flamurtari, Laçi?

Lajmet e fundit nga