FORMACIONET ZYRTARE/ Mungesa dhe debutime në El Clasico, titullarët e Barcelona – Real Madrid

12 Janar 2022, 18:14, Sport CNA
FORMACIONET ZYRTARE/ Mungesa dhe debutime në El Clasico, titullarët e

Barcelona dhe Real Madrid luajnë sot në 20:00 për gjysmëfinalen e Superkupës së Spanjës. Në Riyadh të Arabisë Saudite, bota mban frymën nga El Clasico, teksa fituesi do përballet me Bilbao ose Atletico Madrid në finale.

Si Xavi dhe Ancelotti kanë bërë publike formacionet e kësaj sfide, teksa mungon për Galaktikët David Alaba. Nga minuta e parë për katalanasit luan Torres, blerja e re e Barçës.

Formacionet zyrtare:

Barcelona: Ter Stegen, Alves, Araújo, Piqué, Alba, Frenkie, Busquets, Gavi, Dembélé, Luuk, Ferran Torres

Real Madrid: Courtois, Carvajal, Militao, Nacho, Mendy, Casemiro, Kroos, Modric, Asensio, Vinicius, Benzema

Lajmet e fundit nga