Një trofe për historinë, publikohen formacionet e Interit dhe Juventusit

12 Janar 2022, 19:25, Sport CNA
Një trofe për historinë, publikohen formacionet e Interit dhe

Ndeshja e sotme mes Interit dhe Juventusit mund të hyjë në histori, sidomos për Simone Inzagin. Tekniku aktual i Interit ka mundur dy herë në ndeshje finale Juventusin ndërsa drejtonte Lacion gjatë karrierës së tij.

Nëse e përsërit sot në SuperKupën e Italisë, ai do të bëhet tekniku i parë që mund bardhezinjtë në tre finale, si askush më parë në historinë e klubit torinez. Një arsye më shumë që Interi i tij të kërkojë fitoren dhe Inzagi ka hedhur nga minuta e parë një rreshtim duke mos kursyer titullarët, me dyshen Xheko-Lautaro Martinez përpara.

Nga ana tjetër, Alegri vazhdon të ndryshojë emrat në varësi të situatës me COVID në klub, apo edhe dëmtimeve që janë bërë pengesë e madhe. Në sulm sot e nisin ndeshjen nga fillimi dyshja Kulusevski-Morata, me Dibala, Ken e Kaio Zhorzh që do të jenë në stolin e rezervave.

FORMACIONET ZYRTARE

Inter: Handanoviç, Skirnjiar, De Vraj. Bastoni, Dumfrajs, Barela, Brozoviç, Çalhanoglu, Perishiç, Xheko, L. Martinez.
Trajner: S. Inzagi

Juventus: Perin, De Shiljo, Rugani, Kielini, Aleks Sandro, MekKeni, Lokateli, Rabio, Bernardeski, Kulusevski, Morata.
Trajner: M. Alegri

Lajmet e fundit nga