Video-Ndryshimet e Bashës në seli/ Jorida Tabaku përplaset me dyert

5 Janar 2022, 11:40, Politikë CNA
Video-Ndryshimet e Bashës në seli/ Jorida Tabaku përplaset me

Lulzim Basha pasi u shkarkua nga demokratët ka gozhduar dyert e selisë së PD, duke mos lejuar që të hyjnë as ata që janë shfaqur në krah të tij, kohët e fundit.

Në tentativë për të ta mbajtu me forcë, selinë e PD-së, duke e kthyer si kullë ngujimi, Jorida Tabaku, deputetja, pjesë  e kurtizanëve të Bashës, gati sa nuk ka thyer turinjtë ne derën kryesore të selisë.

Tabaku është filmuar duke ngjitur shkallët dhe kur ka shkuar drejt derës është përplasur me të.

Më pas Tabaku është tërhequr duke marrë dikë në telefon me siguri për t?i hapur derën dhe ndoshta nuk e ka pritur që i preferuari i saj Lulzim Basha, ta lërë jashtë, pas dere.

Dera kryesore e selisë tashmë do të hapet në mënyrë mekanike nga dikush dhe nuk do të jetë lejohet futja për të gjithë nga kjo hyrje.

Që do të thotë se ajo dera e madhe e PD që rrinte dhe ishte e hapur për demokratët dhe mbarë qytetarët, tashmë ëhstë mbyllur dhe gozhaur nga Lulzim Basha./E.S-CNA.al

Lajmet e fundit nga