Gaz Bardhi tallet me gazetarët/ I gënjen sy më sy

5 Janar 2022, 12:57, Politikë CNA
Gaz Bardhi tallet me gazetarët/ I gënjen sy më sy

Gazment Bardhi ka dalë sot në një deklaratë për mediat, ku ka tentuar të justifikojë blindimin e dyerve të selisë qendrore të Partisë Demokratike.

Bardhi ka thënë se në selinë e PD po kryhen punime, ndërsa iu tha gazetarëve ?mund të hyni kur të doni në PD?, duke gënjyer sy më sy gazetarët.

?Në godinën e PD në ambientet e brendshme të saj, janë duke u kryer punime. Nuk ka nevojë të vihet në godinë për ta provuar.

Ju do të hyni dhe do të shikoni që në selinë qendrore të PD po shtohen ambientet e punës se koha e llafeve ka mbaruar në 18 dhjetor.?-tha Bardhi.

Por, në fund të deklaratës, ndërsa gazetarët kërkuan të futen në selinë e PD, ai tha ?Nuk mund të futeni tani në seli, pasi po bëhen punime.?./CNA.al

Basha ?burgoset? në PD/ Bardhi justifikon skandalin  

Lajmet e fundit nga