Basha “burgoset” në PD/ Bardhi justifikon skandalin  

5 Janar 2022, 12:43, Politikë CNA
Basha “burgoset” në PD/ Bardhi justifikon skandalin  

Gazment Bardhi ka dalë sot në një deklaratë për mediat ku ka tentuar të justifikojë skandalin e bunkerizimit të selisë qendrore të Partisë Demokratike.

Bardhi në deklaratën e tij tentoi të justifikojë skandalin, duke thënë se në godinën e PD po kruhen punime.

?Në godinën e PD në ambientet e brendshme të saj, janë duke u kryer punime. Nuk ka nevojë të vihet në godinë për ta provuar.

Ju do të hyni dhe do të shikoni që në selinë qendrore të PD po shtohen ambientet e punës se koha e llafeve ka mbaruar në 18 dhjetor.

Kanë betejen për karrige ndërkohë që institucionet e PD janë në betejë me regjimin e Edi Ramës.

Selia qendrore ka qënë është dhe do jetë e hapur.

Aktet e dhunës dhe gjuha e dhunës e transmetuar dhe përcjellë gjatë gjithë këtyre ditëve nga një pjesë e kolegëve nuk është gjuhë që i shërben demokratëve?-tha Bardhi./CNA.al

Lajmet e fundit nga