‘’Burgoset Basha”/ Flamur Noka apel Ramës për lirimin e tij

5 Janar 2022, 11:53, Politikë CNA
‘’Burgoset Basha”/ Flamur Noka apel Ramës për

Deputeti Flamur Noka, me tone të qeta ka reaguar pas skandalit të radhës të Lulzim Bashës, i cili ka mbylllur dyert e selisë blu.

Në një deklaratë për mediat, Noka ka thënë se Rama e burgosur pengun e tij që të zgjasë pushtetin.

?Për fat të keq Edi Rama e ka kthyer në pengun e tij. I patë vetë gjithçka e mbyllur, të gjitha dyert e mbyllura, gjithçka e blinduar a thua se e ka kthyer PD në një burg të sigurisë së lartë.

Pengu i Edi Ramës mund të rrijë burgosur ose Edi Rama i ka krijuar kushtet  e një një burgu të sigurisë së lartë që të zgjasë jetën në pushtet.

Por rama e ka gabim dhe nuk mund të burgosë shpirtin e lirë të demokratëve?,  ka thënë  Noka

Sipas tit data 8 do të jetë një ditë që demokratët do të marrin frymë lirisht nga shtëpia e lirisë në mënyrën më paqësore./CNA.al

Lajmet e fundit nga