Reagon sekretari "rrugaç" i Bashës/ Do i shaj të gjithë se kam qejf

5 Janar 2022, 12:20, Politikë CNA
Reagon sekretari "rrugaç" i Bashës/ Do i shaj të

Shkarkimi i Lulzim Bashës me votat e demokratëve, duket se ka nxjerrë ?jashtë kontrolli? edhe servilët që i rrinë nga pas.

Së fundi, sekretari i Bashës për pushtetin vendor, Roland Bejko është përfshirë në një skandal.

I gjendur në panik, Bejko ka harruar etikën dhe ka filluar të flasë me gjuhë rrugaçërore dhe ordinere, me pretendimin se po mbron Bashën. (lexo këtu)

Por, mesa duket sekretari i Bashës nuk njeh limite.

Roland Bejko është përfshirë në ?sherr? me komentuesit në rrjetet sociale, ku shkruan se do t?i shajë të gjithë, sepse ashtu ka qejf ai.

?Kushdo me emrin e vet a anonim qoftë që bën komente fyese në faqen time, do marrë mbrapsht reston me gjithë fjalorin e mundshëm nga ana ime, pra çdo fjalë që përmban fjalori i shqipes. Dhe kjo do jetë më e pakta. Nuk ka bir kurve që më tremb! Përkundrazi, po më bindni që së pari nuk e kam dit që rrotull njerëzve të pushtetshëm në PD paskan pas pranë vetes kaq shumë  llum, horra,  banditë dhe kriptokunistë.

Së dyti, nuk ma merrte mendja që Sali Berisha të kish kaq shumë fuqi që ta thithte të gjithë këtë llum pas vetes. Së treti, ndjesë shqiptarëve që janë përtej PD-së se këtë llum që ka shpërthyer si diare lope rrugëve të atdheut, përpak sa nuk ua bëmë peshqesh në qeverisje.

Pra nuk do ndodhte gjë tjetër, veçse do tu hiqnim një kategori llumi, për ta zëvendësuar me kopjen e llumit. Shqiptarët u treguan vet të zgjuar, zgjodhën të mbanin në pushtet llumin origjinal. Edhe një herë, siç i thonë shqiptarçe,  kushdo që shan e fyen  pse unë nuk jam dakord që PD të drejtohet nga Sali Berisha do marrë reston që i takon?-shkruan sekretari i Bashës./CNA.al

Sekretari i Bashës me sharje e gjuhë rrugaçësh/ ?Kurtizanët?, jashtë kontrollit

Lajmet e fundit nga