“Persona të dyshimtë hyjnë nga dera anësore në PD”/ Bardhi tallet me demokratët

5 Janar 2022, 13:40, Politikë CNA
“Persona të dyshimtë hyjnë nga dera anësore në

Gazment Bardhi ka dalë sot në një deklaratë për mediat, ku ka tentuar të mbrojë kryetarin e shkarkuar të PD, Lulzim Basha dhe duke tentuar të justifikojë skandalin e bunkerizimit të selisë blu.

Bardhi tentoi të justifikohet duke thënë se në selinë e PD, po kryhen punime.

Për më tepër ai gënjeu sy më sy gazetarëve, të cilëve u tha se ?mund të futen dhe ta shohin nga brenda selinë e PD?, por kur gazetarët kërkuan të futen, ?ndërroi mendje? dhe tha ?Jo tani nuk mund të futeni sepse po bëhen punime?.

Por, Bardhi ka tentuar të tallet publikisht edhe me demokarët.

I pyetur nga gazetarët në lidhje me disa persona të dyshimtë të futur në PD nga dera anësore, Bardhi tha se ?janë anëtarë të PD?.

Pjesë nga dialogu:

Gazetarja: Persona të dyshimtë ishin në selinë e PD.

Nuk ishin as bojaxhi dhe as punonjës të administratës.

Bardhi: Kush janë ? Më thoni cilët janë?

Gazetarja: Ishin brenda dhe dolën pak minuta më parë.

Bardhi: Mund të na i tregoni, se nuk i kam parë.

Gazetarja: U futën nga hyrja anësore ku u futët ju ditën e djeshme.

Bardhi: Pse janë të dyshimtë ata dhe nuk janë anëtarë të Partisë?

Gazetarja: Si mund të futen ata dhe jo deputetët?

Bardhi: Patjetër, ata kanë njoftuar dhe janë futur.

Deputetët duhet të njoftojnë dhe janë futur.

Cdo anëtar i PD është i lejuar të futet, edhe deputetët.

Por, deputetët nuk kishin ardhur për të bërë mbledhje. Kishin ardhur për të kontrolluar dyert e Partisë Demokratike. Janë të njëjtat dyer, thjeshtë janë veshur me adesiv, siç do vishet gjithë godina në pjesën e sipërme në ditët në vijim. Janë pjesë e një plani të rikonstruksionit të godinës./CNA.al

Gaz Bardhi tallet me gazetarët/ I gënjen sy më sy

Lajmet e fundit nga