U kallëzua në Prokurorinë e Tiranës/ Reagon Murrizi

5 Janar 2022, 14:51, Politikë CNA
U kallëzua në Prokurorinë e Tiranës/ Reagon Murrizi

Ish deputeti Myslim Murrizi është kallëzuar në prokurorinë e Tiranës nga Policia e Shtetit, me akuzën e e pastrimit të parave dhe fshehjes së të ardhurave, pasi dyshohet se nuk ka deklaruar 60 mijë euro.

Denoncimi është bërë nga sektori i krimit ekonomik.

Lidhur me këtë, ka reaguar vetë ish deputeti, i cili ka mohuar në mënyrë kategorike akuzat e ngritura ndaj tij.

Në një reagim për media, Murrizi shtoi se i ka deklaruar çdo qindarkë dhe ka ftuar prokurorinë të hetojë, ndërsa nuk ka nguruar të sulmojë edhe drejtorin e sektorit të kriminalistikës Tonin Vocaj, që sipas tij është një ish sigurims ka ka shkruajtur atë raport.

?Duhet të kisha unë njohuri për këtë hetim ndërkohë që unë kam asnjë informacion.  Unë kam qenë person i ekspozuar politikisht dhe kam deklaruar pasurinë 4 vite rresht. Të gjitha dokrrat që shkruajnë në atë raport ish sigurimsat si Tonin Vocaj.  Nuk është e vërtetë që jam dënuar, kam marrë pafajësinë nga Gjykata e Lartë. Është vendimi nr. 423 i Gjykatës i së Lartë. Ky është maskarallëk i një grupi fundërrinash që kryesojnë Policinë e Shtetit. Unë kam deklaruar çdo qindarkë. Fundërrinat e këtij lloji i kam përdorur shpesh si letra higjienike. Habia më e madhe është akuza për ‘pastrim parash’. Paratë e kujt pastroj unë? Të ministrave të Ramës? Të Lulit? Ata i kanë lavatriçet e tyre“, ka thënë Murrizi./E.K-CNA.al

Akuzohet se fshehu mijëra euro/ Murrizi kallëzohet në prokurori

Lajmet e fundit nga