Vip-at që refuzuan ftesën për të qenë pjesë e Big Brother Vip/ Zbulohen emrat

3 Janar 2022, 11:34, Lifestyle CNA
Vip-at që refuzuan ftesën për të qenë pjesë e Big

Big Brother Vip është kthyer në një nga relaityshowt më të ndjekur. Të shumtë kanë qenë personazhet e njohura që kanë pranuar të bëhen pjesë e këtij, ndërsa ka patur shumë të tjerë që kanë refuzuar ftesën për arsye të forta.

Disa prej vip-ave që nuk pranuan të bëheshin pjesë e relaityshoët janë: Linda Halimi, Shpat Kasapi, Robert Berisha, Roza Lati, Çiljeta Xhilaga, Oriola Marashi, Marjana Kondi, Fatjon Kuqari.

Linda Halimi ishte një nga konkurrentet e para që refuzoi ftesën, pasi kërkoi që të bëhej ftesë e shoët së bashku me vajzën e saj të vogël, gjë që nuk u pranua.

?Isha unë. S?mund ta leja Kalamonin 100 dite pa mamin?, shkruante këngëtarja.

Një tjetër personazh që refuzoi ftesën për të qenë pjesë e Big Brother ishte këngëtari Robert Berisha.

Në një intervistë të fundit, këngëtari është shprehur se nuk do të pranonte kurrë të bënte diçka të tillë për të dhënë shoë.

?Të lë unë vajzën time dhe emisionin tim për të hyrë e për t?i bërë shoë Top Channel. No money no funny. Askush nuk paguhet, është e pavërtetë dhe në fund a i marrin apo jo 100 mijë eurot, siç ka ndodhur dhe në vitet e tjera. Të lë jetën time për të të bërë shoë ty duhet të më paguash?, tha këngëtari.

Ndërkohë gazetari Ervin Kurti zbuloi në ?Pardon My French? se Marjana Kondi gjtihashtu ka marrë një ftesë për të hyrë në Big Brother Vip, por nuk ka pranuar.

Shpat Kasapi e ka refuzuar ftesën pasi bashkëshortja e tij është shtatzënë dhe ka dashur të jetë pranë saj në këtë periudhë.

Mamaja e Oriola Marashit zbuloi se e bija kishte marrë një ftesë për ttu futur në Big Brother por e ka refuzuar për shkak të angazhimeve.

Ish-konkurrenti i ?Për?puthen?, Fation Kuqari, ka marrë ftesë për tu bërë pjesë e lojës së ?Big Brother VIP?, por e ka refuzuar ftesën për një arsye të fortë.

Gjatë një interviste për ?Goca dhe Gra?, Fationi tha: ? Nuk jam futur për arsye se duke njohur veten? je në një shtëpi, bashkëjeton me një shok edhe ka intriga, jo më? Nuk shkoj për tu zënë, por nuk dihet, nuk mund të parashikoj, jam tip që nuk rri dot në një vend dhe jam shumë emocional, në maksimum?.

Këngëtarja Çiljeta Xhilaga, përmes një story në rrjetet sociale, tah se nuk do të bëhet pjesë e Big Brother pasi shtëpia e saj i shijon më shumë.

Moderatorja Roza Lati  tregoi se ka refuzuar Big Brother VIP për arsye pune dhe se nuk e ka luksin të qëndrojë 3 muaj në Big Brother.

?Më erdhi keq, pasi e di që ndoshta mund t?i duhesha atij formati, por nuk e kam luksin të rri 3 muaj aty. Kam punë?, tha ajo për Prive./CNA.al

Lajmet e fundit nga