LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Kuvendi i 11 dhjetorit/ Publikohen emrat e delegatëve që kanë firmosur

25 Nëntor 2021, 12:03, Politikë CNA
Kuvendi i 11 dhjetorit/ Publikohen emrat e delegatëve që kanë

Janë publikuar emrat e delegatëve, të degëve 6 dhe 3, të cilët kanë firmosur për thirrjen e Kuvendit Kombëtar të PD, në datën 11 dhjetor. Lista është lexuar sot nga përfaqësuesja e këtyre dy degëve, Onelda Zefi, kryetare e Lidhjes Demokratike të Gruas nga dega 6.

Ajo lexoi disa nga emrat që kanë pranuar të bëhen publik, ndërsa firmat janë dorëzuar në zyrën e kreut të Këshillit Kombëtar të PD, Edi Paloka. Përveç emrave, drejtuesit kanë bërë publike edhe formularët e tyre për mediat.

Sipas tyre, 80% e delegatëve në këto 2 njësi kanë firmosur për mbajtjen e Kuvendit dhe sipas verifikimeve të tyre, delegatët janë 100% dakord për thirrjen e saj.

?Jemi një pjesë të anëtarëve të njësisë 6 dhe 3, e do të verifikojmë firmat për mbledhjen e kuvendit të datës 11 dhjetor. 80% të delegatëve kanë firmosur, ata kanë kërkuar të jenë publik. Te njësia 6 janë 65 formularë, ne lexuam 58 emra, sepse personat e tjerë nuk duan të bëhen publikë. I kemi telefonuar të gjithë dhe kanë rezultuar 100% të vërteta?, -tha Zefi.

Në zyrën e Palokës janë depozituar mbi 4200 firma delegatësh./CNA.al

Lajmet e fundit nga