LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Përplasja brenda socialistëve/ “Tërmeti” i dosjes 184 i “vë vizën” Taulant Ballës?

25 Nëntor 2021, 09:33, Politikë CNA
Përplasja brenda socialistëve/ “Tërmeti” i dosjes 184

Drejtuesi politik i PS-së në Elbasan, Damian Gjiknuri që ndryshe njihet edhe si ?tërmeti? i dosjes 184, ka marrë pjesë ne ceremoninë e ngritjes së flamurit në Elbasan, me rastin e përvjetorit të çlirimit.

Pas ceremonisë, Gjiknuri ka folur për zgjatjen e afateve të komisioneve të Vetingut.

Por, kur është pyetur nga gazetarët për mungesën e deputetit të Elbasanit dhe njëherësh, kreut të grupit parlamentar të PS, Taulant Balla, Gjiknuri nuk është përgjigjur.

?Nëse flisni për zgjatjen e procesit të Vetingut, është një proces mbi palët, adreson një problem të ngritur, ka një reformë që po funksionon, dhe me reflektimin e opozitës, do të jemi në gjendje të zgjasim jetën këtyre organeve. Nuk bëhet fjalë për një marrëveshje të re politike?,  ka deklaruar Gjiknuri./CNA.al

Lajmet e fundit nga