LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Balla ironizon Bashën/ “S'ka faj, se zgjohet vonë”

25 Nëntor 2021, 12:50, Politikë CNA
Balla ironizon Bashën/ “S'ka faj, se zgjohet

Protesta e fermerëve sot para Kuvendit është kthyer një një pikë diskutimi midis deputetëve në parlament.

Kryetari i PD, Lulzim Basha, gjatë fjalës së tij, u shpreh protesta e tyre është e drejtë, për sa kohë përballen me braktisjen nga ana e qeverisë.

?Ndërsa këtu pseudomazhoranca bëhet gati të votojë sy mbyllur për mënyrën se si do të shpenzohen taksat e qytetarëve vitin e ardhshëm dhe ato në vijim, përfaqësuesit e fermerëve që përfaqësojnë 40% të të punësuarve në Shqipëri, kanë harxhuar para nga xhepat e tyre për të udhëtuar drejt Tiranës, që t?u dëgjohet zëri?, ka thënë Basha.

Ndërkaq, Balla e ka ironizuar duke thënë se zëri i tyre është dëgjuar pasi vetë kryeministri Edi Rama i ftoi të bisednonin rreth problematikave që kishin.

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla, u shpreh se u takuan me fermerët por Basha nuk e ka marrë vesh pasi çohet shumë vonë.

?Luli çohet vonë nuk e kishte marrë vesh që ne me fermerët u takuam. E rëndësishme është që kjo maxhorancë bën është se kur vjen të protestosh te dera e parlamentit, të pret, të dëgjon dhe mundohet të zgjidhë problemet?, thotë Balla./ CNA.al

Lajmet e fundit nga