LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO/ Shkëlqen Ardit Hoxhaj, Vllaznia triumfon ndaj Kastriotit

20 Nëntor 2021, 17:56, Sport CNA
VIDEO/ Shkëlqen Ardit Hoxhaj, Vllaznia triumfon ndaj Kastriotit

Pas tri ndeshjesh pa fitore, Vllaznia rigjen suksesin dhe e bën këtë ndaj Kastriotit në ?Loro Boriçi?. Kuqeblutë triumfuan me rezultatin 3-1 në një ndeshje ku morën shumë shpejt kontrollin dhe bënë gjithçka mirë.

Ante Aralica hapi serinë e golave pas një rrëmuje në zonë dhe më pas ishte sulmuesi vlonjat Ardit Hoxhaj, që i rikthyer si titullar, shënoi dy herë në portën e krutanëve, duke vulosur suksesin e kuqebluve.

Goli i Ajazit shërbeu vetëm për statistikë personale për sulmuesin, pasi Kastrioti mbetet në vendin e fundit me 5 pikë, ndërsa shkodranët ngjiten në vendin e tretë me 13 pikë.

Vllaznia-Kastrioti 3-1

Aralica 11?, Hoxhaj 18?, 56? / Ajazi 76?

11′ Zhbllokohet sfida në ?Loro Boriçi?. Pas një krosimi nga këndi, topi mbetet në zonë dhe Aralica gjuan menjëherë, duke e dërguar në rrjetë. Vllaznia kalon në avantazh.

18′ Sërish goditje këndi dhe sërish gol për kuqeblutë. Mustedanagic hedh një krosim të bukur në zonë, aty ku Ardit Hoxha kërcen mirë dhe dërgon topin për herë të dytë në rrjetë. Gjithçka bëhet më e lehtë për Vllazninë.

56′ Ardit Hoxhaj shënon golin e tretë. Një tjetër zbritje e shpejtë e shkodranëve me Hakajn, që lëshon një pasim perfekt në shtyllën e dytë, aty ku sulmuesi vlonjat e ka të lehtë të dërgojë për herë të tretë topin në rrjetë.

76′ Kastrioti gjen golin me anë të Spartak Ajazit, por arbitri pret konfirmimin e VAR-it. Nga pamjet e ofruara ka dyshime për një pozicion jashtë loje, por edhe një faull në sulm, megjithatë arbitri Bastari vendos të akordojë golin pas 5 minutash?

Lajmet e fundit nga