LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Ylli i Manchester Cityt infektohet me koronavirus

20 Nëntor 2021, 09:02, Sport CNA
Ylli i Manchester Cityt infektohet me koronavirus

Kevin de Bryjne është testuar pozitiv me COVID-19 dhe pritet të humbasë tri ndeshjet e ardhshme të Mançester Sitit. Mesfushori rezultoi pozitiv në testimin e skuadrës të mërkurën, pas rikthimit të tij nga grumbullimi me kombëtaren belge. Ai nuk ka simptoma dhe do të qëndrojë për 10 ditë në izolim.

Kjo do të thotë se Pep Guardiola do të jetë pa shërbimet e yllit të skuadrës së tij për ndeshjen e nesërme kundër Evertonit në Premier Ligë dhe pastaj edhe ndeshjen vendimtare të Ligës së Kampioneve kundër PSG-së. Siti mund të renditet në krye të grupit në rast se mposhtin ekipin francez në ?Etihad? të mërkurën. De Bryjne, i cili është i vaksinuar, pritet të humbasë edhe ndeshjen kundër Uest Hemit më 28 nëntor.

?Dy ditë më parë, më tha se ishte pozitiv?, konfirmoi trajneri i Sitit. ?Ta harrojmë gjendjen e tij fizike. Rëndësi ka që të shërohet mirë. Njeriu është më i rëndësishëm se gjithçka tjetër. Njerëzit janë duke vdekur nga kjo pandemi. Ai ishte i vaksinuar, kështu që është më shumë i mbrojtur dhe ne shpresojmë që simptomat të jenë minimale?, tha Guardiola. Gyndoan dhe Bernardo Silva mund të luajnë nga të dy krahët e mesfushës për ta zëvendësuar yllin belg, ndërsa Rodri pritet të luajë në qendër.

Lajmet e fundit nga