LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Ka programuar edhe konferencën”, Aguero e mbyll me futbollin e luajtur

20 Nëntor 2021, 16:50, Sport CNA
“Ka programuar edhe konferencën”, Aguero e mbyll me futbollin e

Sergio Aguero do ta mbyllë me futbollin e luajtur dhe gazetari Fabrizio Romero është i sigurt për këtë.

Sulmuesi argjentinas, pas kontrollove mjekësore ka zbuluar se kishte probleme me zemrën.

Aritmia e tij është serioze dhe nuk ia lejon të ketë aktivitet fizik si një futbollist profesionist.

Romero raporton se Barcelona është njoftuar dhe madje është programuar edhe një konferencë për shtyp javën e ardhshme.

Sergio Agüero?s set to retire from football due to heart problems, @gerardromero reports. The decision has been made and Barcelona have been informed. ?? #FCB

Press conference to clarify the situation expected next week. pic.twitter.com/qwBk3zYk7O

— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) November 20, 2021

Lajmet e fundit nga