LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Nuk ka shëndetësi falas”/ Deputetja e PS: Çdo shërbim që i ofrohet qytetarit kushton

12 Nëntor 2021, 20:17, Politikë CNA
“Nuk ka shëndetësi falas”/ Deputetja e PS: Çdo

Nuk ka shëndetësi falas në vendin tonë por gjendja është përmirësuar falë Partinertitetit Publik Privat, sipas deputetes së PS-së, Klodiana Spahiu.

?Shëndetësi falas nuk ka sepse çdo shërbim që i ofrohet qytetarit kushton,? ? deklaroi ajo.

Sipas saj është kërkuar një analizë e detajuar e të gjithë faktorëve të shëndetësisë dhe shumë prej boshllëqeve të sistemit u mbushën në një kohë të shkurtër.

?Ky lloj partneriteti me PPP-të në një kohë shumë të shkurtër na ka dhënë një avantazh shumë të madh,? ? tha Spahiu./euronews

Lajmet e fundit nga