LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Krimi trondit Tiranën/ Gjendet i vrarë biznesmeni

6 Nëntor 2021, 11:23, Kronika CNA
Krimi trondit Tiranën/ Gjendet i vrarë biznesmeni

Gjendet i vrarë biznesmeni Ruzhdi Hoxha. Ai rezultonte i zhdukur që dy javë më parë dhe dje pasdite u gjet telefoni i tij, pranë zonës së njohur si Shkolla e Bashkuar në Tiranë.

Telefoni ka qenë i fikur, por grupi hetimor pas kërkimeve ka zbuluar vendndodhjen e tij.

Ruzhdi Hoxha, ishte zhdukur që prej datës 20 tetor, ndërsa për këtë rast ishte regjistruar edhe një procedim penal për veprën ?Rrëmbim ose mbajtja peng e personit?.

Policia bëri dje të ditur se, ?më datë 24.10.2021, shtetasi S. H. ka bërë kallëzim në Komisariatin e Policisë Nr.5, se më datë 20.10.2021, rreth orës 23:00, është larguar nga banesa babai i tij, shtetasi Ruzhdi Hoxha, 43 vjeç, banues në Paskuqan, dhe prej asaj kohe nuk kanë pasur më kontakt me të.

“Menjëherë pas denoncimit të marrë, Sektori i Hetimit të Krimeve të Renda ndaj Jetës dhe Pronës në DVP Tiranë, në bashkëpunim me strukturat hetimore të Komisariatit të Policisë Nr.5, kanë vlerësuar maksimalisht denoncimin duke verifikuar çdo informacion dhe kanë kryer kërkime e kontrolle në ambiente e vende të ndryshme.

Veprimet procedurale shtesë i janë dërguar Prokurorisë dhe mbi bazën e tyre është regjistruar procedimi penal Nr.7713, datë 27.10.2021, për veprën penale ?Rrëmbimi ose mbajtja peng e personit?.

Nga strukturat e DVP Tiranë, nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, vazhdon puna e pandërprerë për gjetjen e shtetasit Ruzhdi Hoxha, si dhe për identifikimin dhe kapjen e autorëve?, thuhej në njoftimin e Policisë./CNA.al

Lajmet e fundit nga