LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

7 urdhër-arreste nga Prokuroria e Krujës/ Vihen në pranga dy personat e parë

6 Nëntor 2021, 08:06, Kronika CNA
7 urdhër-arreste nga Prokuroria e Krujës/ Vihen në pranga dy

Policia e Krujës, ajo e Tiranës dhe e Durrësit kanë zhvilluar një operacion të përbashkët për kapjen e personave të përfshirë në ngjarje kriminale.

Mësohet se Prokuroria e Krujës ka lëshuar 7 urdhër-ndalime, ku deri tani është shoqëruar dy prej tyre, të cilët  po merret në pyetje nga policia për ngjarje të ndryshme kriminale.

Nga 7 urdhër-ndalime, 2 prej tyre janë persona që dyshohet se janë të përfshirë në grabitjen dhe dhunimin e biznesmenit Nazmi Çangu disa kohë më parë në Nikël të Fushë-Krujës./CNA.al

Lajmet e fundit nga