LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

I kërkoi 7 mijë euro një personi për të mos e arrestuar/ Prangoset oficeri i Policisë

5 Nëntor 2021, 07:33, Kronika CNA
I kërkoi 7 mijë euro një personi për të mos e

Një oficer Policie në Elbasan, është arrestuar në flagrancë.

Raportohet se ai i përket njësisë Fast dhe quhet Sokol Fana, 26 vjeç.

Ende nuk ka një njoftim zyrtar nga Policia, por nga të dhënat paraprake, mësohet se shkak për arrestimin e tij është bërë ryshfeti.

Dyshohet se Fana ka mashtruar shtetasin K.H duke i thënë se nëse donte që të mos arrestohej nga njësia e tij FAST për llogari të drejtësisë italiane duhet ti paguante atij 7 mijë euro.

E gjitha kjo dyshohet se ka qenë shantazh nga Fana, pasi personi, të cilit i ishte kërkuar shuma 7 mijë euro, nuk ka pasur problem me drejtësinë italiane.

Ka qenë ai që e ka denoncuar oficerin e Policisë, pasi ka kuptuar se nuk është në kërkim./CNA.al

Lajmet e fundit nga