LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zjarr i madh në Vlorë/ Rrezikohen disa banesa

4 Nëntor 2021, 18:48, Kronika CNA
Zjarr i madh në Vlorë/ Rrezikohen disa banesa

Një zjarr i përmasave të mëdha ka rënë mbrëmjen e sotmë në Vlorë, në lagjen Pavarësia.

Sipas raportimeve, fillimisht janë përfshirë nga flakët disa kallamishte, ndërsa zjarri i favorizuara nga era ka përfshirë  një ndërtesë të pabanuar.

Si pasojë e flakëve rrezikohen edhe banesat e tjera aty pranë.

Ndërkaq, në vendngjarje kanë shkuar dhe forcat zjarrfikëse.

Deri më tani, nuk dihen shkaqet dhe rrethanat e zjarrit.

 

Lajmet e fundit nga