LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dyshime për bombë në Tiranë/ Policia jep detaje, pritet mbërritja e RENEA-s

5 Nëntor 2021, 08:48, Kronika CNA
Dyshime për bombë në Tiranë/ Policia jep detaje, pritet

Policia e Tiranës ka rrethuar zonën përballë “Maternitetit të Ri” në Tiranë pasi një objekt i dyshimtë është gjetur në rrugë.

Fillimisht u raportua se bëhej fjalë për një çantë e dyshimtë, në hyrje të një pallati në zonën e ?Brrylit?, por policia në një njoftim zyrtar sqaron se në rrugën ?Martin Canaj?, në trotuar, është gjetur një send i dyshimtë në dukje si radio, që përdoret nga shoqëritë private të ruajtjes dhe sigurimit fizik të objekteve.

?Më datë 05.11.2021, në rrugën ?Martin Canaj?, në trotuar, është gjetur një send i dyshimtë në dukje si radio, që përdoret nga shoqëritë private të ruajtjes dhe sigurimit fizik të objekteve.

Shërbimet e Policisë të Komisariatit Nr.4 kanë vendosur perimetrin e sigurisë në zonën ku ndodhet sendi i dyshimtë dhe priten të mbërrijnë në vendngjarje ekspertët antieksploziv të RENEA-s.?-thuhet në njoftimin e policisë./CNA.al

Gjendet një çantë e dyshimtë pranë një shkolle në Tiranë/ Dyshohet për bombë

Lajmet e fundit nga