LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Koka e grupit “Hijet e natës”/ Kush është Saimir Kuçi, tmerri i biznesmenëve

6 Nëntor 2021, 10:18, Kronika CNA
Koka e grupit “Hijet e natës”/ Kush është Saimir

Saimir Kuçi është arrestuar  në lidhjen me dhunimin e biznesmenit Nazmi Çangu.

Kuçi nuk është emër i panjohur për organet e drejtësisë. Ai rezilton të jetë ?koka?, e grupit ?Hijet e natës?, të cilët më herët kanë grabitur edhe ambsadën daneze.

Saimir Kuçi së bashku me Elton Likën janë  arrestuar edhe më parë  nga policia e Tiranës, për e grabitjen e një biznesmeni në zonën e Kamzës.

Skema ka qenë e njëjtë si në rastin e biznesmenit Çangu.

Lika dhe Kuçi kanë qënë pjesë e një grupi të strukturuar kriminal prej 8 personash, të cilët do të arrestoheshin me 13 dhjetor të 2009 për një seri vjedhjesh të bizneseve të mëdha dhe gjobëvënie.

Saimir Kuçi sëbashku me Elton Likën kanë qenë ideatorët e çdo plani për të grabitur biznese si supermarkete, shoqëri imobilare dhe zyra të shoqërive të ndërtimit dhe ishin shumë të organizuar./CNA.al

Lajmet e fundit nga