LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Voltana Ademi ‘pro’ Kuvendit/ “PD në krizë, po vuajmë me heshtjen tonë”

2 Nëntor 2021, 19:44, Politikë CNA
Voltana Ademi ‘pro’ Kuvendit/ “PD në krizë, po

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi, ka folur për zhvilimet në PD dhe ?foltoren? e ish kryeministrit Berisha.

E ftuar mbrëmjen në ?Radarin Informativ? Ademi tha se mbledhja e Kuvendit Kombëtar të Partisë Demokratike është e mirëpritur dhe sipas saj është e vlefshme.

?Unë nuk kam pasur mundësi të shprehem se në familje kam pasur disa probleme. Unë gjykoj që situata ka një krizë, ekziston, askush mos bëjë sikur nuk e sheh, duhet të jetë reflektim për të gjithë.

Diskutimi duhet të shkojë përtej Bashës dhe Berishës. Në këtë nivel banalizohet. Mendoj se diskutimi është i munguar dhe vonuar. Kompromise që kanë ndodhur në heshtje, po përfshij edhe veten, mendoj se është një penalitet që po e vuajmë sot?, tha ajo./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga