LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Stuhi ere dhe dallgë të rrezikshme/ Kapiteneria e Vlorës jep njoftimin

2 Nëntor 2021, 10:04, Aktualitet CNA
Stuhi ere dhe dallgë të rrezikshme/ Kapiteneria e Vlorës jep

Për shkak të erës së fortë dhe dallgëve, Kapiteneria e Vlorës ka vendosur pezullimin e mjeteve të peshkimit dhe mjeteve të vogla lundruese për 72 orët e ardhshme.

Në njoftimin zyrtar,  thuhet se situata pritet që pasdite të shkojë drejt përmirësimit, por sërish kushtet atmosferike do të përkeqësohen, ndaj edhe është marrë ky vendim.

Përjashtim nga  vendimi bëjnë mjetet e transportit ndërkombëtar detar. Nga ana tjetër, përmirësimi i kushteve hidrometeorologjike pritet të ndodhë ditën e premte./CNA.al

Lajmet e fundit nga