LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Në burg për korrupsion/ Babai i ish-gjyqtares së Krujës apel institucioneve: Fëmijët kanë mbetur në mes të 4 rrugëve

2 Nëntor 2021, 15:23, Aktualitet CNA
Në burg për korrupsion/ Babai i ish-gjyqtares së Krujës apel

Gjykata e Posaçme ka pranuar kërkesën për gjykim të shkurtuar të ish-gjyqtares së Krujës, Enkelejda Hoxha dhe nëntë të pandehurve të tjerë.

Ish-gjyqtarja Hoxha ndodhet në burg për korrupsion, pasi akuzohet pwr ngritjen e një skeme korruptive në Gjykatën e Krujës.

Ndërkohë babai i saj, ne nje prononcim per News 24 , i bën apel për autoritetet të vlerësojnë gjendjen e fëmijëve bazuar në dokumentet e dorëzuara.

?Për autoritetet kam kërkesën që të shohin vlerësimin e gjendjes së fëmijëve me dokumente te sakta, të përgjegjshme janë që duan shërbim të përhershëm në çdo minutë, në çdo orë. Deri kur do vazhdojë kjo situatë që po shtyhet, po shtyhet.

Kush do i mbajë kur dy të moshuarit 73 dhe 71 vjeç, deri kur? 9 muaj u mbushën, sa do vazhdojë? A do kujdeset dikush për këta fëmijë, çfarë hanë, çfarë pinë, kush i mban? Si shkon jeta e tyre? Në mes të rrugëve janë, gjyshja 71 vjeçe e sëmurë, unë me parkinson i sëmurë. Ne i marrim e vërtitemi në shtëpi?, tha babai i ish-gjyqtares./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga