LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Liroi nga burgu të dënuarit me burgim të përjetshëm/ Gjykim i shkurtuar për ish-gjyqtaren e Krujës

2 Nëntor 2021, 15:05, Aktualitet CNA
Liroi nga burgu të dënuarit me burgim të përjetshëm/

Gjykata e Posaçme ka pranuar kërkesën për gjykim të shkurtuar të ish-gjyqtares së Krujës, Enkelejda Hoxha dhe nëntë të pandehurve të tjerë.

Ish-gjyqtarja e Krujës dhe 9 të pandehurit e dosjes akuzohen për ngritjen e një skeme korruptive në Gjykatën e Krujës, ku kundrejt ryshfetit nga 6 deri në 12 mijë euro, mundësonin lirimin e parakohshëm të të dënuarve që vuanin dënimin në burgun e Fushë-Krujës.

Seanca ardhshme caktohet në date 17 nëntor 2021 , ora 11:00.

 

 

Lajmet e fundit nga