LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Devijimi i ndërtimit të Unazës/ Rrezikohet prishja e 700 banesave

24 Tetor 2021, 17:39, Denoncim CNA
Devijimi i ndërtimit të Unazës/ Rrezikohet prishja e 700 banesave

Projekti i Unazës vijon të jetë shqetësues për banorët që preken nga ky ndërtim.

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar një denoncim të një banori të Laprakës, i cili shprehet se për interesa personale dhe të oligarkëve kryeministri Rama dhe kryetari i Bashkisë Veliaj do prishin 700 shtëpi.

Ish kryeministri Berisha u ka bërë thirrje banorëve të zonës të dalin në protestë.

Per shushunjat e tyre Edvini dhe Lal plehu do prishin 700 shtepi!

Kreu i Meduzes dhe Lal Plehu per Oligarket e tyre devjojne Unazen dhe do prishin 700 shtepi.Banoret akuzojne pallatet e Doshit dhe oligarkeve te tjere! Ju bej thirrje banoreve te ngrihen ne proteste! Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

Mirembrema zoti Berisha

Jambanor i Laprakes, dhe nderhyrja e oligarkeve e ka devijuar projektin e unazes se madhe, e preken 700 banesa.

Deri ne keto momente ska reaguar askush nga qeveria, madje edhe pse kemi protestuar prej 1 muaji, as PD nuk ka bere as nje status ne FB.

Jane afersisht 2000 familje qe mbesin ne qiell te hapur

Vec te ju i kemi shpresat

Po favorizohen oligarket me kete projekt te ri, Tom Doshi do mdertoje pallate, e jo vec Tom Doshi, por edhe pasanik te tjere me shume pushtet“, shkruan Berisha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga