LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pasi u shpall në kërkim ndërkombëtar/ Bëhet "i gjallë" Adriatik Llalla

9 Tetor 2021, 09:08, Aktualitet CNA

Një ditë pasi u shpall në kërkim ndërkombëtar ish-prokurori i Përgjithshëm i Republikës së Shqipërisë Adriatik Llalla vihet në lëvizje.

Gazetarja Klodiana Lala raportoi për ?BalkanWeb? se Llalla kërkon pezullim ekzekutimi të vendimit që e ka dënuar me dy vite burgim për fshehje pasurie.

Çështja është hedhur në short ditën e djeshme dhe pritet të shqyrtohet nga Gjykata e Posaçme kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit.

Lajmet e fundit nga