LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

SPAK shpall Llallën në kërkim ndërkombëtar/ Ish-Kryeprokurori shëtit i lirë nëpër Europë

8 Tetor 2021, 13:00, Aktualitet CNA

Ish prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla, ndonëse i dënuar është ende në liri.

Kur kanë dy javë nga dhënia e dënimit të formës së prerë për Llallësn, SPAK është kujtuar ta shpallë në kërkim ndërkombëtar.

Kujtojmë se Gjykata e Posaçme e Apelit kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit  me 22 Shtator 2021, lanë fuqi dënimin e Gjykatës së Shkallës së Parë për ish Prokurorin e Përgjithshëm, Adriatik Llalla.

Ish Prokurori i Përgjithshëm është dënuar me 2 vjet burgim dhe 5 vjet përjashtim nga funksionet publike, pasi u shpall fajtor nën akuzat për ?fshehje dhe mosdeklarim të pasurisë?.

Po ashtu atij  u vendos konfiskohen edhe disa prona të vëna paraprakisht nën sekuestro 4 sipërfaqe toke, gjithsej 22 mijë metra katrore dhe 1 apartament në Durrës./CNA.al

Lajmet e fundit nga