LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Policia e ka imazhin përtokë”/ Spahiu: Figurat e krimit kanë më shumë autoritet

7 Tetor 2021, 20:37, Aktualitet CNA

Analisti Kreshnik Spahiu ka komentuar dorëheqjen e Ardi Veliut nga posti i drejtorit të  Përgjithshëm të Policisë së Shtetit.

I ftuar në emisionin ?Open?, Spahiu ka deklaruar se imazhi i policisë së shtetit ka rënë përtokë, ndërsa figurat e krimit janë ato që kanë më shumë autoritet.

?I emërojnë dhe shkarkojnë njerëzit jo kur është nevoja, por kur e kanë çelësin vetë që i heqin dhe i venë vetë. Ky është një sektor që ka një imazh përtokë. Në raport me krimin e organizuar, figurat e krimit kanë më autoritet se policia në Shqipëri. 

Dikush që ka një hall në fshat apo qytet e ka më të thjeshtë t?i bëj një telefonatë më të fortit, sesa Ardi Veliut. Numrin e Ardi Veliut as unë se kam në telefon?, ka thënë ai./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga