LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nisin procedurat për shpalljen në kërkim ndërkombëtar të Adriatik Llallës

7 Tetor 2021, 17:32, Aktualitet CNA

Dy javë pasi u shpall fajtor me vendim të formës së prerë kanë nisur procedurat për shpalljen në kërkim ndërkombëtar për ish-kryeprokurorin Adriatik Llalla.

Mësohet se Policia e Tiranës i është përgjigjur me një shkresë zyrtare Prokurorisë së Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit (SPAK), ku e informon se ish-kryeprokurori Adriatik Llalla nuk është gjendur.

Lajmi konfirmohet nga BË ku thuhet se pavarësisht kërkimeve, çdo tentativë e policisë ka rezultuar e pasuksesshme. Policia thotë se ka bërë të gjitha verifikimet me metoda speciale, por nuk e ka gjetur, ndaj dhe i ka kërkuar SPAK të nisë procedurat për ta shpallur Llallën në kërkim ndërkombëtar./CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga