LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Krimi duhet dënuar"/ Manjani: Në Shqipëri prokurori i shkel syrin policit

7 Tetor 2021, 19:58, Aktualitet CNA

Ish-ministri i drejtësisë, Ylli Manjani ka folur për ngjarjet kriminale në Shqipëri.

I ftuar në ?Opinion?, Manjani tha se ‘nëse në gjyq e çon dosjen bosh, do ta marrësh bosh’. Ai deklaroi se ky është një dështim i ndekjes së çështjeve.

?Salla e gjyqit është fundi. Në sallën e gjyqit varet çfarë çon, po çove një dosje bosh do marrësh një vendim bosh. Po e çove me prova, nuk ka gjykatës që nuk e dënon. Në Shqipëri nga 6000 person 51% janë gjithmonë të paraburgosur si të dyshuar dhe ky është një dështim.

Unë e besoj se nëse shkon dosja me prova, nuk ka gjyqtar që nuk e dënon. Polici i shkeli syrin policit, Polici prokurorit dhe më pas ia lënë gjykatës?, tha Manjani./ CNA.al

Lajmet e fundit nga