LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Debati Rama-Basha në Parlament/ Bushati: Për hir të fakteve që sollën, e fitoi Lulzim Basha

7 Tetor 2021, 18:50, Aktualitet CNA

Kryeministri Rama dhe kreu i PD-së Lulzim Basha kanë debatuar sot në Kuvend, dhe për këtë debat, analisti Andi Bushati tha në ?Shock? se e ka fituar Lulzim Basha.

?Debatin sot Rama-Basha në Parlament, për hir të fakteve që sollën, e fitoi Lulzim Basha?, u shpreh Andi Bushati.

Mirëpo sipas Andi Bushatit, Lulzim Basha është i aftë për të evidentuar të metat e qeverisjes së Edi Ramës, por nuk ka mjetet ?për të luftuar regjimin?.

Analisti Bushati përmendi se Lulzim Basha ka fituar ?debatin për dekriminalizimin, debatin që ministrat e brendshëm të Edi Ramës janë të përfshirë në drogë, që Rama vjedh me koncesione?.

Për analistin, e meta e Lulzim Bashës është në faktin që sipas tij, kreu i PD-së nuk di të përballet./euronews

Lajmet e fundit nga