LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vranësira dhe shi/ Njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

9 Tetor 2021, 05:59, Aktualitet CNA

Paraditja do të jetë me alternime kthjellmesh dhe vranësirash të cilat do të sjellin reshje të pakta dhe të izoluara në zonat Jugore.

Ndërsa në vijim parashikohet rifuqizim i vranësirave në një pjesë të mirë të vendit, duke sjelle reshje të përkohëshme shiu në territorin Shqiptar. Në majat e maleve do të ketë reshje dëbore.

Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 3°C deri në 23°C.

Era do të fryjë e e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Verilindor duke sjelle në brigjet e detare dallgëzim 3 ballë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga