LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Këmbimi valutor/ Ja, me sa këmbehen sot, euro, dollari apo paundi

9 Tetor 2021, 06:56, Aktualitet CNA

Tre ditët e fundit, blerja dhe shitja e monedhave të huaja kanë qenë në të njëjtat nivele pa luhatje.

Ndërsa sot shohim një rritje të vogël të blerjes dhe shitjes së Euros, Dollarit dhe Paundit.

Sot me 9 nëntor, një dollar blihet me 103.2 lekë dhe shitet me 108.2 lekë.

Një euro blihet me 120.7 lekë dhe shitet me 125.7 lekë.

Ndërsa paundi britanik blihet me 140.6 lekë dhe shitet me 145.6 lekë.

Më poshtë po sjellim tabelën e këmbimit valuator për ditën e sotme, edhe për monedhat e tjera./ CNA.al

Lajmet e fundit nga